“Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!” – tūrisma maršruts un karte ģimenēm ar bērniem

Šogad Latvijas – Lietuvas pierobežas tūrisma speciālisti strādāja pie jaunām idejām, lai padarītu aizraujošāku ierasto tūrisma apceļošanas akciju “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”, mainot akcijas koncepciju.

Iespaidīgus septiņus gadus Bauskas, Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu rajona pašvaldības ik vasaru organizēja kopīgu tūrisma apceļošanas akciju, kuras laikā apmeklētāji varēja izpētīt daudzveidīgus tūrisma objektus, veikt dažādus uzdevumus un uzņemt fotogrāfijas, kā arī iegūt balvas – velosipēdus un skrejriteņus. Gadu gaitā, šī vasaras tūrisma apceļošanas akcija ir guvusi popularitāti, un zīmols "KaimiņiZemgalē" ir labi atpazīstams, tāpēc tika nolemts veidot ko jaunu!
Galvenā tūrisma tendence jau vairākus gadus iezīmē to, ka vasarās aizvien vairāk ģimeņu ar bērniem ceļo pa pierobežu, līdz ar to, bieži tiek vaicāts par atbilstoši piemērotiem tūrisma piesaistes objektiem. Ņemot vērā, ka pierobežas teritorija ir bagāta ar unikālām un aizraujošām vietām, kopīgi vienojoties, tika izstrādāta praktiska tūrisma karte ar vairāk kā 150 objektiem, iekļaujot muzejus, aktivitātes, dabas un aktīvās atpūtas objektus, kā arī ēdināšanas un nakšņošanas vietas, kas piemērotas ģimenēm ar bērniem, kā īsām vienas dienas ekskursijām, tā arī vairākdienu nedēļas nogales izbraucieniem.

Smelieties iedvesmu nedēļas nogales ceļojuma maršrutam!
Uzsākot ceļojumu no Latvijas - apmeklējiet Brīvdabas muzeju “Ausekļu dzirnavas”, kas atrodas Bārbelē. Šeit ir apskatāma tradicionāla latviskā lauku sēta ar ūdens un vēja dzirnavām, senu darbarīku kolekciju, piknika vietām, tāpat šeit iespējams izcept savu maizes kukulīti vai piedalīties bagātīgā pankūku degustācijā. Bērniem īpaši patiks muzeja teritorijā esošais rotaļu laukums. Dodoties tuvāk Latvijas-Lietuvas robežai - Skaistkalnē - atrodas Magazīnas klēts, kurā izvietota interaktīva ekspozīcija par Skaistkalnes karsta kritenēm – lieliska iespēja, kā izpētīt un izzināt neparasto karsta procesu aizraujošā veidā! Šeit ir iespējams piedalīties radošajās ģipša darbnīcās, kā arī gida pavadībā doties aplūkot karsta kritenes dabā.

Skaistkalnē šķērsojiet Mēmeles (Nemunėlis) upes tiltu un nokļūstiet Lietuvā! Dodieties virzienā uz Biržiem, apmeklējiet Kirkilu ezeru un skatu torni un tā apkārtni – šeit ir unikāla daba ar plašu ainavu daudzveidību, retām augu un dzīvnieku sugām. Tāpat, šeit atrodas pastaigu taka ar soliņiem un bērnu rotaļu laukumu, piknika vietām. Savukārt, pašā Biržu pilsētā, apmeklējiet Biržu reģionālā parka informācijas centru, kur interaktīvā veidā iespējams aplūkot ekspozīcijas, kas iepazīstina ar Biržu aizsargājamo teritoriju unikālajām vērtībām – arī šeit norit aktīvi karsta procesi, taču aplūkojami arī citi ģeoloģiski objekti.

No Biržiem dodieties uz Pasvali, uz Rauboņu atrakciju parku, kas plašāk pazīstams arī kā lietuviešu "Disnejlenda"! Šeit pārsteigumu netrūks – rūcoši dinozauri, draudzīgi dzīvnieki, takas ar dažādām aktivitātēm, krāsaini karuseļi un citas atrakcijas! Pēc atrakciju parka apmeklējuma, dodieties uz Pasvales novada muzeju, kur mūsdienīgums savienojas ar vēsturisko - jauniekārtotas interaktīvas izstādes un ekspozīcijas ieinteresēs gan pašus mazākos, gan viņu vecākus!

Nākošajā dienā iesakām doties uz Pakroju - tur noteikti jāapmeklē Pakrojas Ugunsdzēsēju depo, kas celts 1928. gadā. Ēkas “pilsoņu zālē” tiek rīkoti daudzveidīgi kultūras pasākumi un izstādes, taču profesora S. Ušinska piemiņas istabā ir ierīkota ekspozīcija, kas veltīta ugunsdzēsībai. Pakrojas pilsētas skulptūrā “1531”, kas veidota no bronzas un dolomīta akmens,  ir redzams pilsētas dibināšanas datums – "1531" - un attēloti nozīmīgākie pilsētas vēstures un kultūras objekti. Skulptūra ir interaktīva, ar kustīgiem elementiem, kas maina virzienu, un tā autors ir tēlnieks M. Gaubas.

No Pakrojas dodieties uz Jonišķiem un apmeklējiet Basketbola muzeju! Šī ir vienīgā vieta Lietuvā, kur basketbola laukums ir aplūkojams griestos, vēl pie tam ar populāru basketbolistu atstātiem roku nospiedumiem, kuri arī muzeju apmeklējuši! Muzejā vēl iespējams aplūkot Lietuvas un citu ārvalstu basketbolistu-leģendu T-kreklu kolekciju, iespaidīga izmēra sporta apavus, autogrāfus, prestižākās balvas, u.c. Pēc muzeja apmeklējuma, dodieties apmeklēt Žagares Oss dabas taku - tā ir ledāju ietekmē veidota smilšu un grants grēda, kas tiek uzskatīta par vienu no garākajām Baltijā.
Atgriežoties no Lietuvas Latvijā, apmeklējiet Rundāles ūdensdzirnavu muzeju, Mežotnes pilskalnu, Bauskas muzeju un tā filiāli - V.Plūdoņa mājas “Lejenieki”, atrakciju parku “Labirinti” un mini-zoo “Dobuļi”.
 

Apmeklējiet Bauskas, Vecumnieku, Biržu, Pasvales, Pakrojas un Jonišķu tūrisma informācijas centrus, saņemiet karti un smelieties idejas savam ģimenes ceļojumam!
Bērniem tūrisma informācijas centros sarūpēts īpašs pārsteigums.
KaimiņiZemgalē aicina!

Ieteikt: