Tūrisma apritē iesaistījušies jauni objekti

Šī gada vasara ir bijusi gana ražīga jaunu objektu iekļaušanai tūrisma apritē. Pēc remonta darbiem un dažādu projektu realizēšanas durvis apmeklētājiem vērusi Svitenes muiža. Iepriekš piesakot, gida pavadībā ir iespējams iepazīties ar pils vēsturi, noskatīties 3D video filmu, nofotografēties īpaši iekārtotā foto stūrī.

Netālu no pils, Svitenes pagasta pārvaldes telpās,  iesakām apmeklēt arī Svitenes gleznu galeriju. Te iespējams apskatīt gleznas, kuras  radītas dažādos mākslinieku simpozijos un plenēros, kas vairāku gadu garumā norisinājušies Svitenes muižā. 

Rundāles pagasta pārvalde sadarbībā ar Tūrisma informācijas centru uz vienas no Bērsteles muižas parka ēkas logu ailēm, izvietojusi informatīvas planšetes par muižas vēsturi, tādejādi iekļaujot šo objektu tūrisma apritē.

Augusta sākumā Skaistkalnes magazīnas klētī izvietota interaktīva un izglītojoša ekspozīcija, kura izceļ Skaistkalnes unikalitāti un izglīto par te notiekošajiem ģeoloģiskiem un ģeomorfoloģiskiem procesiem.

Nelielas pārvērtības veiktas arī Bauskas rātsnama ekspozīcijā “Sver un mēri Bauskā” , kuras īpaši patiks ģimenēm ar bērniem un skolēniem, piedāvājot interaktīvu darbošanos ar svariem un izrādot 17.gs. pilsētnieces tērpu.  

Bauskas novads ir ražotājiem bagāts, tāpēc tūrisma apritē iesaistījušies arī  vairāki šīs nozares pārstāvji. Bioloģiskajā saimniecībā “Lonnija”, kura audzē un pārstrādē upenes, (vasaras sezonā) iespējams uzzināt stāstu par saimniecību, upeņu vērtīgajām īpašībām,  nodegustēt un iegādāties produkciju.  

Arī vīna darītava “Kaucis Creek Winery” piedāvā interesentiem iepazīties ar vīnogu audzēšanas un vīna ražošanas niansēm, vīna degustāciju un produktu iegādi.

Ar īpašu pasākumu,  Likvertenos, atklāta Sviesta Karameles Māja, kura piedāvā piedalīties sviesta karameles meistarklasē un uzzināt par cukura ietekmi uz organismu.

Attīstās arī ēdināšanas pakalpojumu piedāvājums, tā vasaras vidū Bauskā, durvis vēra “Sofi Cafe Bauska”, kur iespējams ieturēt maltīti ne tikai mājīgi iekārtotās iekštelpās, bet arī plašā āra terasē.

Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs aicina novada iedzīvotājus, kuri plāno uzsākt tūrisma uzņēmējdarbību, vai jau piedāvā nakšņošanas vai citus tūrisma pakalpojumus un vēl nav tūrisma datubāzē,  uz individuālajām konsultācijām (Tūrisma informācijas centrā Bauskā vai Vecumniekos) par nosacījumiem, kuri jāaizpilda, lai objekts tiktu iekļauts tūrisma apritē, tīmekļvietnē www.visit.bauska.lv un tūrisma brošūrās.

Ar objekta iekļaušanu novada tūrisma datubāzē var iepazīties arī šajā saitē.
Ieteikt: