Bauskas novada 2023.gada tūrisma jaunumi

2022. un 2023. gadā Bauskas novadā savas durvis vaļā vēruši vairāki tūrisma pakalpojumu sniedzēji – gan naktsmītnes, gan ēdināšanas vietas un apskates objekti, papildinājies arī radošo programmu un meistarklašu klāsts. Līdz ar jauno objektu un pakalpojumu izveidi, plašais novada tūrisma piedāvājums kļuvis daudzveidīgāks un ceļotāju izvēles iespējām bagātāks.

Pašā Bauskas pilsētas centrā, autoostas 2. stāvā, pavisam nesen durvis atvērtas ikvienam, kā brokastīs, tā arī pusdienās - bistro “Minču štelles”. “Minču štelles” savu ievērību guvis jau esošajā piestātnē “Minčos”, Codes pagastā, arī pateicoties vairākiem firmas ēdieniem, piemēram, karbo-picai – picas izmēra karbonādei. Šī konkrētā bistro tipa ēdināšanas vieta plašā klāstā piedāvā latviskos ēdienus – iegriezies un izgaršo!

Bauskas veikalā “Top” atklāts ēdināšanas sektors “TOP Gardumi” - te veikala darba laikā iespējams pie galdiņiem iemalkot kafiju, gardas kūkas, pankūkas ar dažādu pildījumu un pat kebabu!

Savukārt estētiskajā interjerā, baudpilnai maltītes ieturēšanai ikviens laipni gaidīts uz restorāna “MežsKungs” pusdienām vai vakariņām pat vairākās kārtās- ēdienkartē ietilpst izsmalcināta medījumu gaļa, jūrasveltes, zivis, svaigo dārzeņu un augļu kombinācijās, un neatkārtojami deserti. Restorānā līdztekus norisinās dažādi tematiskie vakari, radošas nodarbības arī jaunākajiem apmeklētājiem, ikdienā pieejamas arī biznesa pusdienas.

Unikālai un neatkārtojamai uzturēšanās pieredzei savus pirmos viesus jau drīzumā uzņems glempings “Mazie Mežgaļi”  – šeit iespējams nakšņot, vai arī glamūrīgi organizēt dažādus pasākumus, retrītus, meistarklases vai vienkāršas ģimenes kopā sanākšanas. Kupolveidīgajās teltīs iespējams vērot dabu no pasakainās bērzu birzs, ar skatu uz Paņemūnes mežu, taču naktīs - romantiski raudzīties zvaigznēs. Uzturēšanās sniegs omulības, mājīguma un miera sajūtu, un veicinās restartu no ikdienas rutīnas.

Vecumnieku pusē nakšņotājiem pieejama brīvdienu māja “Semo Guest house”- mājīgi un gaumīgi iekārtotā naktsmītne, kas atrodas pašā Vecumnieku ciema centrā, ir izcila vieta atpūtai kā romantiskai divvientulībai, tā arī siltai kopā būšanai ģimenes vai draugu lokā. Pilnvērtīgai atpūtai iespējams pakarsēties pirtiņā un relaksēties karstajā kublā, taču atveldzēties - baseinā.

Turpat Vecumniekos iespējams izpausties arī radoši, ar Anda Sproģe ART palīdzību – Anda ir māksliniece, kura rada neatkārtojamus mākslas darbus un dizainus, glezno, veido pastkartes un veic apģērba apdruku. Anda Sproģe ART radošajās darbnīcās ikviens aicināts izmēģināt savu roku dāvanu maisiņu, dāvanu papīru, kartīšu vai aplokšņu apdrukā! Tiek nodrošinātas arī izbraukuma darbnīcas. Lielu daļu no A. Sproģes darbiem, tāpat kā arī citus novada amatnieku un mājražotāju produktus, ir iespējams iegādāties Vecumnieku ziedu un dāvanu veikaliņā “Pumpuriņš” – smelties iedvesmu dāvanām sev, ģimenei, draugiem vai kolēģiem.

Aktīvākām - radošām izpausmēm ikviens laipni aicināts uz Brunavas mālotavu, lai veidotu savus unikālos māla traukus, draugu kompānijā vai individuāli - visa gada garumā! Radošās darbnīcas norit, izbaudot saimnieku viesmīlību un muzikālas performances, kā arī individuālu pieeju katram apmeklētājam. Šīs vietas bagātība ir vienkāršība un nesamākslota vide, nepārtraukti pilnveidojoties tā, lai kļūtu par miera un atpūtas ostu visiem aktīvajiem cilvēkiem.

Savukārt, apskates saimniecībā “Caunītes” ikvienam ir iespēja aplūkot visdažādākos mājputnus un sīkdzīvniekus, tai skaitā Latvijas nacionālās mājputnu šķirnes. Vairākus dzīvniekus vizītes laikā ir iespējams pabarot – saimniecībā laipni aicināti kā bērni, tā arī pieaugušie!

Aktīvās atpūtas cienītājiem nesen izveidotais disku golfa parks “Mežavoti” aicina uz azartiskām brīvdienām, gūt disku golfa sacensību garu. Disku golfs ir piemērots gan pieredzējušiem spēlētājiem, gan entuziastiem un iesācējiem. Trases kopējais garums ir 1684 m, un tajā ir uzstādīti 18 grozi – tādējādi tā ir lielākā trase visā Bauskas novadā!

Meditatīvām un relaksāciju piepildītām brīvdienām laipni aicināti apmeklēt Evertu Meditāciju labirintu – to iespējams apmeklēt gan vienatnē, gan arī grupās, vai organizējot kādu īpašu notikumu. Tas ir piecu labirintu ansamblis, kas sevī ietver četru stihiju garu ceļus un centrālo, visu savienojošo (bezgalīgās, mūžīgi atjaunojošās) Dievišķās Mīlestības enerģijas labirintu. Katra labirinta posma šķērsošana simbolizē savu noteikto lietu kārtību - te apstājas laiks, rimstas ikdienas kņada, viegli ieraudzīt patieso sevi!

Latviskās dzīvesziņas praktizētājā Daira Jātniece  šosezon sagatavojusi pilnīgi jaunu piedāvājumu -  fenomoloģisku augu medicīnisko pastaigu. Tā ir filozofiska pieredze, ko latviski sauc par sarunu ar augiem un par augiem. Pastaiga ir piemērota gan individuālam apmeklētājam, gan mazākām grupām, arī ģimenes lokā.

Savukārt Kurmenes pagastā, robežupes Mēmeles krastos un pašā pierobežā, Kurmenes Jauniešu centrs “Klints” piedāvā telpu nomu un nakšņošanas iespējas nesteidzīgām brīvdienām vai iedvesmojošiem pasākumiem. Aktīvās atpūtas cienītājiem – pieejami vairāki sporta laukumi basketbola, futbola, frīsbija un badmintona spēlēm, SUP dēļu un velosipēdu noma, vai paliekošām atmiņām – fotosesija centra fotostudijā.

Īpašai apkārtnes izzināšanai, Bauskas novada TIC izveidojis bezmaksas audio gidu “Iepazīsti Rundāles apkārtni!”, kas pieejams latviešu un angļu valodās. Jaunais audio gids veidots tā, lai interesenti apkārtni un objektus varētu iepazīt ar auto vai velo palīdzību. Tāpat kā iepriekšējie TIC veidotie audio gidi, arī šis audio gids izveidots izi.travel aplikācijā, un to var noklausīties savā mobilajā ierīcē. Bezmaksas WiFi audiogida lejuplādei, pieejams audio gida sākumpunktā - Mežotnes pilskalnā.


 JAU PAVISAM DRĪZ!

Sākot ar maija mēnesi, Bauskas atpazīstamākā dzēriena ražotnē – Bauskas alus darītavā – tiks pieņemtas rezervācijas, lai jau drīzumā uzņemtu ekskursantus, alus darīšanas cienītājus vai vienkārši interesentus, sniedzot ieskatu alus darīšanas tradīcijās, kā arī par alus darīšanas procesiem. Ekskursijas paredzētas kopā ar dzērienu degustāciju.

Zināms, ka Rundāles ūdensdzirnavu ekspozīcija piecos stāvos ļauj sekot līdzi vēsturiskajam graudu ceļam, sākot no koka šahtām līdz samaltam miltu maisam, taču līdztekus muzeja apskatei un vēstures izzināšanai, drīz vien apmeklētājiem durvis vērs arī Rundāles ūdensdzirnavu alus darītava, piedāvājot gan iepazīties ar alus darīšanas procesu, gan degustējot gaišo un tumšo alu– seko līdzi aktuālākajai informācijai un esi pirmais, kas nogaršo!

Iecienītā makšķerēšanas un makšķerēšanas sacensību vieta pašā Bauskas pievārtē – Bangu dīķis – no 1. maija atsāks uzņemt makšķerniekus un zivju cienītājus. Dīķis pēc labiekārtošanas ir iztīrīts, tāpat šeit veikti citi teritorijas labiekārtošanas darbi, kā arī ielaisti jauni zivju krājumi!

Arī mini zoo "Dobuļi" Iecavas pusē,  iestājoties siltākam laikam, būs apskatāms Latvijā vēl neredzēts dzīvnieks, bet kas tas ir,  to varēs uzzināt atbraucot ciemos!

Zīmīgi izcelt, ka, sākot no jūlija, Skaistkalnes Magazīnas klētī apmeklētājiem būs apskatāma interaktīvā ekspozīcija par ģeoloģiskā karsta procesiem un karsta kriteņu veidošanos. Ekspozīcijā būs iespējams izzināt un līdzdarboties kā pieaugušajiem, tā arī bērniem – pēc ekspozīcijas apskates un teorētisko zināšanu apguves iespējama praktiskā daļa – Skaistkalnes karsta kriteņu apskate dabā, gida pavadībā.

19.maijā Bauskas muzejs atklās jaunu ekspozīciju “Turīga baušķenieka (ebreja) dzīvoklis 19. gs. beigās”, taču muzeja filiālē - V. Plūdoņa muzejā  “Lejenieki” -  līdz septembrim notiek vērienīgi muzeja ēkas rekonstrukcijas darbi, kā arī top jauna ekspozīcija.

Sveista karamele drīzumā plāno atvērt "Sviesta karameles māju", kurā uzņemt karameļu darbnīcas meistarklases. 

Turpinot ikgadējo tūrisma apceļošanas akciju “Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”, šajā gadā īpašs akcents tiek likts uz Bērsteles muižas parku. Šeit ne tikai akcijas dalībnieki, bet arī citi interesenti no maija būs aicināti apmeklēt vietu un izpētīt vēsturiskos attēlus un informāciju, tādējādi iepazīties ar Bērsteles muižas vēstures līkločiem. Tūrisma akcijas norises laiks – 01.05.2023.-01.09.2023.

Pirms jaunās tūrisma sezonas atjaunoti un izdoti informatīvie materiāli “Bauskas novada tūrisma karte” latviešu, angļu valodā, un lietuviešu, igauņu valodā. Tāpat izdota brošūra “Aktīvā atpūta Bauskas novadā”, “Degustācijas un labjūte Bauskas novadā”, “Radošas meistarklases un interaktīvās programmas Bauskas novadā”. Tūrisma informatīvos materiālus iespējams iegūt Bauskas novada Tūrisma informācijas centrā, Vecumnieku Tūrisma informācijas punktā, kā arī novada lielākajos tūrisma apskates objektos, naktsmītnēs un pie ēdinātājiem.

Ieteikt: