Ieteikt:

31. Maijs, 2024 līdz 11. Augusts, 2024

no 20:15 līdz 20:15

Upmalas. Būt straumē

No 2024. gada 31. maija līdz 11. augustam Bauskas muzejā būs apskatāma mākslinieces Aijas Bāliņas darbu izstāde “Upmalas. Būt straumē”. Gleznas, skices, kolāžas.

Izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieci 31. maijā plkst. 16:30.

Aijas Bāliņas radošais impulss nāk no dabas vērojuma. Iespaidi krājušies gan ceļojumos ārpus Latvijas, gan tepat Zemgales ceļos un pieturas punktos Bauskā un pa ceļam Ķekavā. Auglīgo lauku plašums un gadalaiku maiņa ļauj izdzīvot krāsas laukuma spēku un iespaidu un gleznot plašiem vēzieniem. Taču šajā izstādē motīvu izvēle galvenokārt kritusi uz upēm kā bagātīgu iedvesmas avotu.

Darbu tapšanas procesā upmalas vērojumi, un iedziļināšanās dabas faktūru daudzveidībā apvienojas ar tehnikas meklējumiem. Izaicinoši ir atrast atbilstošus izteiksmes līdzekļus ūdens attēlošanai. Ūdens malas un piekrastes akrila krāsu studijas, akvareļi un skices ir daļa no izstādes, bet arī kombinētu tehniku kolāžas ļauj pietuvoties ūdens mainīgajai būtībai. Atrast veidu kā notvert fascinējošos atspulgus un atklāt ūdens ņirboņu ir mākslinieka izaicinājums, kas prasa iedziļināšanos un pieredzi, vienlaikus nezaudējot pirmā mirkļa burvību un bērnišķīgo prieku par atklājumu.

“Meklējot terminus un skatot upju plūsmas no zinātnieku redzespunkta, var atrast interesantas paralēles ar filozofijas un psiholoģijas terminiem, saistītiem ar cilvēka dzīves ceļa izaicinājumiem un personības motivāciju. Pretestība, potenciāls, inerce, spēks, enerģija. Var uzzināt, ka upes šķērsgriezums parāda arī seklās gultnes, nepietiekamu slīpuma grādu, lai veidotos spēcīga straume. Tātad kontrasti, augšup - lejup virzība ir raksturīga gan dabā, gan dzīvē. Nonākt plūsmā - psiholoģijas termins mākslinieka izpratnē vienkāršojas līdz upei kā iedvesmas avotam. Būt straumē - apakšvirsraksts izstādei.”, tā par izstādi pārdomās pati māksliniece.

 

Pasākumu norises laikā apmeklētāji var tikt fotografēti un filmēti, fotogrāfijas un videomateriāls var tikt publicēts.

Bauskas muzejs