Ieteikt:

22. Marts, 2024 līdz 21. Aprīlis, 2024

no 10:00 līdz 17:00

No 2024. gada 22. marta līdz 21. aprīlim Bauskas muzejā būs apskatāma izraēliešu mākslinieku darbu izstāde “07/10” un 2023. gada 7. oktobra terora uzbrukumā bojā gājušā režisora Jahava Vinera filma “Zēns”, kas parāda ikdienas realitāti Izraēlas pierobežas ciemos.

“Pavisam drīz notiks kaut kas šausmīgs,” vēsta uzraksts zem krāsainās ilustrācijas, kas gandrīz tikpat nevainīga kā bērna zīmējums, un tikai šis teksts liek nojaust ļaunāko.

2023. gada 7. oktobrī tūkstošiem bruņotu teroristu iebruka Izraēlā, uzbruka ģimenēm viņu mājās – slepkavoja, spīdzināja, izvaroja, dedzināja – iznīcināja veselas kopienas. Šajā “melnajā sestdienā” tika nogalināti vairāk nekā 1200 cilvēku. 240 izraēliešus, tostarp mazuļus, vecāka gadagājuma cilvēkus, sievietes un vīriešus, Hamās teroristi un viņu atbalstītāji nolaupīja un piespiedu kārtā aizveda uz Gazu.

Šis slepkavnieciskais trieciens rosināja simtiem ilustratoru un mākslinieku spontāni paust sāpes, šausmas un dusmas mākslinieciskā veidā. Papildus iespaidam, ko šie darbi rada, tie atklāj arī pašu mākslinieku jūtas – viņu izjustās šausmas un bailes.

Ilustrācijai ir milzīgs spēks, nododot vēstījumu. Pastāvošajā realitātē mūs pārpludina ziņas, un vajag daudz vārdu, lai izskaidrotu un attēlotu šausmas, to sarežģīto dabu un ar tām saistītās bailes. Ilustrācija var atklāt šo kompleksu vēstījumu, tostarp emocijas, turklāt bez nepieciešamības pēc pārāk sarežģītiem argumentiem un semantikas. Atainojot notikušās zvērības ar smalkām un minimālistiskām līnijām un izsmalcinātām metaforām, dizaineri un ilustratori mākslas valodā šķetina slepkavniecisko uzbrukumu Izraēlai, kas ir šokējis, traumējis un dziļi ietekmējis miljoniem izraēliešu, ebreju un cilvēku visā pasaulē.

Izstādē aplūkojami 17 mākslinieku darbi.

Publicitātes attēla nosaukums: Inbal Hoffman. El agujero mas grande./Iban Hoffman. The Biggest Hole.

Pasākumu norises laikā apmeklētāji var tikt fotografēti un filmēti, fotogrāfijas un videomateriāls var tikt publicēts.

Bauskas muzejs