Ieteikt:

10. Februāris, 2024

no 08:30 līdz 19:00

Zemgales muižu stāsti kopā ar gidi INU JURĢI - Codes muižas rokoko smalkumi, brīdis sapņiem, kūkai un kafijai Vircavas muižas Pārvaldnieka mājā. Izsmalcinātā Mazmežotnes muiža

Sākums: 10.02.2024 8:30

Beigas: 10.02.2024 ~19:00

Ekskursijas programmā:

Plkst. 8:30 izbraukšana no Rīgas, pieturvietas pie Zinātņu akadēmijas

Ciemos pie mākslinieces Gintas Zaumanes "Vīnakalna ceplī"! Vīnkalna ceplis savu stāstu stāsta no Iecavas, no Vīnkalna, kas pa visam nav kā kalns. Šeit iespējams uzzināt Zemgales keramikas tapšanas stāstu un iegādāties melno (svēpēto) keramiku, Starp citu, Ziemassvētki nav aiz kalniem!

(Ciemošanās 3 EUR)

Codes muiža - muižas kompleksa celtniecība sākās 18. gs. 40-ajos gados, kad muižā saimniekoja Ulrihs fon Bēks. Muižas galvenā ēka saglabājusi savu sākotnējo apjomu, tāpat aglabājusies zāles griestu rokoko apdare un kokgriezumiem rotātas durvis. Tagad muiža ieguvusi jaunu ietērpu un dzīvi - dosimies lūkot!

(Ekskursija muižā EUR 2.50)

Pusdienas Bauskā

Mazmežotnes muižas vēsture saistīta ar muižkungu Līvenu dzimtu, kuri saimniekoja Mazmežotnē līdz pagājušā gadsimta 30-iem gadiem. Muižas ēkas stipri cieta Pirmā pasaules kara laikā. Pirmās neatkarīgās valsts laikā tā kļuva par paraugmuižu, bet Otrā pasaules kara laikā - izdeg dzīvojamās ēkas mansards un jumts. 2007. g. tika uzsākti Mazmežotnes kompleksa atjaunošanas darbi. Šobrīd - Mazmežotnes muiža ir dabas ieskauta skaista un sakopta vieta viesu atpūtai, jo muižas ēkās iekārtota četru zvaigžņu viesnīca.

(Ekskursija muižā 8 EUR)

Ekskursijas noslēgumā ciemojamies Vircavas muižas Pārvaldnieka mājā, jeb Muižas istabās!

Vircavas muižas pārvaldnieka māju, pēc Kurzemes un Zemgales hercoga Pētera Bīrona pasūtījuma 1776. gadā, būvēja arhitekts Severīns Jensens. No hercoga Pārvaldnieka ēkā tagad darbojas Muižas istabu ģimene, kas gaida ciemiņus

Dosimies ekskursijā, kuras laikā apskatīsiet mājas vērtības, dzirdēsiet Muižas ģimenes stāstu, varbūt arī ko muzikālu un gremdēsieties pārdomās, baudot neaizmirstamu kūku ar aromātisku kafiju!

(Ekskursija muižā ar kūkas un kafijas baudīšanu 9 EUR)

Atgriešanās Rīgā ap 19:00

Ekskursijas cena: 38 EUR

Cenā iekļauts: vieta autobusā, pavadošais gids

Cenā nav iekļauts: ieejas maksas, ēdināšanas maksas u.c. izmaksas

Pieteikšanas ekskursijai pa tālruni 29257464 vai info@jaunirakursi.lv