Filtri

Tropu tauriņu māja

Vasara ir īstais laiks, lai izzinātu, iepazītu un atklātu! Līdzās Rundāles pilij savas durvis ver – tropu tauriņu māja! 

Tauriņu mājā, kas atrodas iepretim Rundāles pils dārzam, būs iespējams apskatīt abpus ekvatoram esošo mitro tropu mežu krāšņos iemītniekus – tauriņus. Līdzās tauriņiem labi jūtas skanīgās balsīs čivinošie kanārijputniņi un rīsu žubītes, savukārt baseinā un akvārijā nesteidzīgi peld bruņurupuči un zivis. Šeit varēs izzināt tauriņa mūža ceļojumu, kas dažkārt ir tikpat raibs kā tā spārni.

Tauriņu māja piedāvā iepazīt vairāk nekā 15 dažādu tropu tauriņu sugu vienuviet. Apmeklētāju favorīts neapšaubāmi būs zilais morfīds, kas atceļojis no tālās Kostarikas. Zilais morfīds ir viena no krāšņākajām tauriņu sugām pasaulē. Šo tauriņu spārnus klāj caurspīdīgas zvīņas, kas, atstarojot saules starus, iekrāsojas metāliski zilā krāsā. Savukārt Atlasa gigantiskais tauriņš var lepoties ar spārnu plētumu no 16 cm līdz 32 cm. Tā mūžs ir tikai 10 dienu, jo tauriņš neuzņem jaunu enerģiju ēdot – tam vienkārši nav mutes. Pārējie tauriņi dzīvo līdz pat mēnesim, pārtiekot no augļu sulas un dažādu ziedu nektāra. Skaistais Indijas lapu tauriņš ir maskēšanās meistars, un klipers spēj attīstīt līdz pat 20–40 km/h lielu lidojuma ātrumu.

Neatkarīgi no laikapstākļiem apmeklētājus tauriņu mājā vienmēr sagaidīs krāsaina, silta un skaista tropu vasara. Gaisa temperatūra atbilstoši dabiskajai tauriņu dzīves videi tiek uzturēta ap 25 līdz 30 grādiem, gaisa mitrums var sasniegt pat 90 %.

Ekspozīcijas telpā apmeklētāju apskatei pieejams īpašs inkubators, kurā var vērot brīnumaino pārvērtību procesu – tauriņu šķilšanos no kūniņām.

Tauriņi jāvēro ar acīm, neņemot tos ne rokā, ne plaukstā. Ja vēlas, tad tie paši nolaižas uz apmeklētājiem!


Piedāvājums
  • Iespējams vienlaicīgi uzņemt līdz 50 cilvēkiem
Atpakaļ Lasīt vairāk