Filtri

Svitenes muiža

Svitenes ciemā no muižas kompleksa saglabājušas dažas ēkas, tostarp kungu māja, kapliča un parks. Kungu māja sākotnēji celta 16. gs. kā nocietinājuma pils. Divstāvu dzīvojamā ēka manierisma stilā tam laikam bija pavisam neraksturīga. Pils patreizējais izskats iegūts 19. gs., patiecoties grāfam Filipam Elmptam, kurš pēc tēva nāves uzsāka ēkas pārbūvi. Vecā ēka netika nojaukta, bet gan iemūrēta tagadējās pils sienās. 

Šī ir viena no skaistākajām klasicisma pilīm Zemgalē, kuras iekštelpās daļēji saglabājusies greznā dekoratīvā apdare. Greznākā pils telpa ir dienvidaustrumu gala salons, kurā ir saglabājies pilnīgi viss dekors, ieskaitot griestu un sienu veidojumus, logu ailu ornamentus, kā arī sākotnēji ieklāto parketu. 

Līdzās pilij, abās pusēs Svitenes upītei, 10,2 hektāru lielumā plešas muižas parks. Parka vecākie koki varētu sasniegt 200 gadu vecumu, lai gan daudz arī 80-150 gadīgu stādījumu. Ļoti gleznaina un vēl aizvien iespaidīga izskatās dižskābaržu rinda gar upīti dienvidaustrumos no pils. Parka malā atrodas neogotiska muižas īpašnieku fon Elmptu dzimtas kapliča.  Kopš 2023. gada Svitenes muiža iekļauta Latvijas Piļu un Muižu Asociācijā.


Piedāvājumi
  • Iespēja fotografēties 19.gs. stila apģērbā speciāli tam veidotā fotostūrī
  • 3D video filma par Svitenes muižu (LAT, ENG, RUS valodās)
  • Iespēja organizēt dažādus mākslas un radošos plenērus
  • Ekskursija gida pavadībā pa muižu - iepazīšanās ar ēkas vēsturi dažādos laikos, sākot no celtniecības, beidzot ar mūsdienām
Atpakaļ Lasīt vairāk