Filtri

Rundāles ūdensdzirnavu muzejs

Pilsrundāles centrā atradās divas dzirnavas - 18. gs. beigās celtās Rundāles muižas ūdensdzirnavas un vējdzirnavas (to atliekas redzamas otrā ceļa pusē). Rundāles muižas ūdens­dzirnavas ir izdevies saglabāt līdz pat mūsdienām, lai gan tās savas darbības laikā piedzīvojušas divus postošus ugunsgrēkus. Tolaik dzirnavas darbojušās ar ūdens spēku un papildus tam bijusi uzstādīta arī tvai­ka mašīna. Dzirnavās līdz ar labības pārstrādi veikta vilnas kāršana un vērpšana, kā arī citi darbi. 

Rundāles ūdensdzirnavu darbība atjaunota 20. gs. trīsdesmitajos gados, kad par to īpašnieku kļuva Voldemārs Bergmanis. Jaunā saimnieka vadībā ūdensdzirnavu ēka tika atjaunoja un pilnībā nokomplektēta ar to­laik vismodernākajām firmas "O. J. Keller" dzirnavu graudu pārstrādes mašīnām, šeit tika izvērsta plaša saimnieciskā darbība. Līdz ar labības pārstrādi darbojās arī galdniecība, tika veikta vilnas apstrāde un augļu pārstrāde.

Dzirnavas rekonstruētas 2021. gadā, muzejs dod ieskatu redzēt un saprast pagājušā gadsimta ūdensdzirnavu darbību un tās būtību. Ūdensdzirnavas izkārtojušās piecos stāvos un ļauj sekot līdzi graudu ceļam pa koka šahtām līdz samaltam miltu maisam.

Alus darītava
Rundāles ūdensdzirnavu ēkā ir izveidota neliela alus darītava - alus ražotne. Rundāles dzirnavās ražo gan gaišo, gan tumšo alu. Alus darītavas apskati ir iespējams apvienot ar alus iegādi līdzņemšanai!


Piedāvājums
  • Ekskursijas gida pavadībā
  • Alus darītavas apskate
  • Telpu noma konferenču un pasākumu rīkošanai
  • Inventāra noma Rundāles ūdensdzirnavu ezerā: SUP dēļi, airu laivas, ūdens velosipēdi, kanoe laivas. Inventāra nomai vēlams pieteikties iepriekš!
Atpakaļ Lasīt vairāk