Filtri

Mežotnes pilskalns

Mežotnes pilskalns atrodas Lielupes kreisajā krastā iepretī Mežotnes pilij. Viens no lielākajiem 9. - 13. gs. seno zemgaļu nocietinājumiem, tā platība – 3500 m2, augstums pārsniedz 16 m. Teritorijā starp Mežotnes pilskalnu un tā saukto Vīnakalnu 13 ha platībā pletās senpilsēta. Blakus pilskalnam atrodas nesen rekonstruētā Kultūrtelpa “Mežotnes baznīca” un Mežotnes muižas īpašnieku firstu Līvenu dzimtas kapi. Ik gadu pilskalna teritorijā notiek “Mežotnes pilskalna svētki”. Mežotnes pilskalnā iekārtota “Spožās skudras taka” ar dažādu aktivitāšu  iespējām un šeit var uzzināt par pilskalnā mītošajiem unikālajiem iemītniekiem – spožo skudru, lapkoku praulgrauzi, zalkti, vidējo dzeni, stārķi un sikspārni. 

Savukārt Vīnakalna pilskalns atrodas apmēram 500 m uz dienvidiem no Mežotnes pilskalna, uz to ved koka taka gar Lielupes senlejas krastu. Šeit, iespējams, atradās seno zemgaļu kulta vieta, bet 13.gs. pilskalnā kādu laiku bija apmetušies krustneši. Kāda teika stāsta, ka šeit laiku pa laikam parādās Dievgalds ar maizi un vīnu.

Netālu no pilskalna atrodas kājāmgājēju tilts pār Lielupi (350 m), kas savieno pilskalnu ar Mežotnes pili, taču tas pieejams no maija līdz oktobra vidum. 

Ar viedtālruņa palīdzību Mežotnes pilskalnā iespējams atdzīvināt virtuālos tēlus, senos zemgaļus – Madi, Zīli un Māri. Lejuplādējiet aplikāciju “SAN” un vērsiet kameru uz debesīm.


Piedāvājums
  • Bērnu laukums

  • Piknika vietas

  • Mežotnes pilskalna ikgadējie svētki

Atpakaļ Lasīt vairāk