Filtri

Igo mūzikas un mākslas centrs “Ceplis”

Zemgalē šajā reģionā jau gadsimtiem tika izmantoti vietējie resursi - māls un dolomīts. Jau hercoga Jēkaba laikā šeit tika gatavoti celtniecības materiāli. Liela nozīme bija Lielupei kā ūdens ceļam. 19. gs otrajā pusē un 20. gs. sākumā ciematā Ceplis izveidojās rūpniecisks komplekss - kaļķu dedzinātava, ķieģeļu ceplis, dakstiņu ražotne, krāsns podiņu ražotne, glazēšanas cehs u.c.
Līdz 1940. gada nacionalizācijai rūpnīca piederēja un tās darbību vadīja grāfs Anatols Līvens. Padomju laikā rūpnīcas komplekss savu darbību turpināja līdz 90. gadiem un pēc tam tika izsaimniekots, atstājot aiz sevis industriāli degradētu vidi. Dažas no 19. gs. ēkām ir saglabājušās. Pašlaik SIA “Igo mūzikas menedžments” strādā pie šo ēku attīstīšanas projekta un veido mākslas un mūzikas centru Ceplis.
Šobrīd ir apskatāma vēsturiskā Kaļķu dedzinātavas ēka. Unikālo industriālo ēku ar masīvu skursteni centrā, var apskatīt divos stāvos, kā arī aplūkot skursteni no iekšpuses. Otrajā stāvā ir ekspozīcijas telpa, kurā ir apskatāmi vēsturiskie ķieģeļi. Bet bijušās kopmītnes logos ēkā “Ceplis 10”, apskatāmi 12 Zibesnplenēra mākslinieku darbi.
Kaļķu dedzinātava atrodas 50 metrus no Lielupes krasta, un lielu interesi par to izrāda arī ūdens tūristi. 2021. gadā atklāts piemineklis Anatolam Līvenam. 
Šeit ir iespējams līdzdarboties - deko tehnikā rotāt traukus pēc Igo dizaina izstrādātiem dekoriem (traukus iespējams iegūt pēc 1-2 nedēļām)


Piedāvājums
  • Kaļķu dedzinātavas un kompleksa apskate gida pavadībā
  • Meistarklase (8 pers. - 16 pers.) , 1h (aprīlis-oktobris)
  • Vieta pasākumu organizēšanai (Igo koncerts + telpas līdz 20/30 personām).
  • Pašdarināti suvenīri
Atpakaļ Lasīt vairāk