Apraksts

Dieva dārzs jeb Dievdārziņš ir senvieta Iecavas upes krastā, no kura paveras gleznains skats uz Iecavas upi un Iecavas luterāņu baznīcu – dodoties pa ierīkoto pastaigu koka laipu, iespējams apskatīt iespaidīgos dolomīta atsegumus, kas redzami vairāk nekā 200 metru garumā, kā arī šķērsot upi pa kājāmgājēju tiltu.
Dievdārziņš tiek uzskatīts arī par piemiņas vietu 1812. gada kara laikā kaujās pie Iecavas kritušajiem Napoleona armijas virsniekiem. Interesanti, bet par šo apvidu saglabājusies leģenda arī par pirmo Iecavas baznīcu, taču nostāsti vēsta arī par kādreiz šeit bijušo dobumakmeni, dēvētu par upurakmeni, kas Dieva dārzā it kā stāvējis līdz pat Pirmajam pasaules karam, bet tad pazudis. To, vai tas bijis zemgaļu kulta akmens, vai piemiņas akmens kādiem karā kritušiem kareivjiem vai mēra upuriem, mūsdienās vairs ir grūti noskaidrot. Zīmīgi, ka no 1924. gada Dievdārziņš ir iekļauts Latvijas aizsargājamo pieminekļu sarakstā.


Dievdārziņa teritorija apskatāma bez maksas, bet, ja ir vēlme uzzināt vairāk, aicinām sazināties ar stāstnieku Andri Kopeiku (T. : 266 397 27)
Dodies pastaigā pa Iecavu, izmantojot audiogidu: https://izi.travel/en/698e-iepazisti-iecavu/lv

Cenas

Bezmaksas

Ieteikt: