Apraksts
Ar Kurzemes hercoga Gotharda Ketlera 1584. gada rīkojumu sākas apbūve tagadējā vecpilsētā. 1573. gadā latviešu draudzes vajadzībām tagadējā Saules dārzā tika uzcelta Sv. Trīsvienības baznīca, kas nodegusi ugunsgrēka rezultātā, bet 1594. gadā pabeigtā Svētā Gara baznīca, kas celta vācu draudzei, apskatāma arī šodien. Vecpilsētā ir bijušas divas sinagogas, bet abas nodedzinātas. Lielās Sinagogas vietā 2017. gadā izveidots memoriāls Sinagogas dārzs.
Plašā Rātslaukuma centrā majestātisks slejas atjaunotais Rātsnams, ko sāka būvēt 1616. gadā ar īpašu hercoga labvēlību, tolaik tas bijis lielākais un greznākais rātsnams visā Kurzemes un Zemgales hercogistē.
Rūpniecības ielā, iepretim vecajam tirgum, slejas neogotikas stilā būvēts nams, ko uzcēla Samuels Iciks Mihelsons 1884. gadā, šis nams savulaik bijis viens no krāšņākajiem Bauskā. Uz ēkas var ieraudzīt interesantu uzrakstu – «Liqueur Fabrik» (liķiera fabrika). Par šādas ražotnes esamību apliecina kāda ķiršu liķiera etiķete vācu un krievu valodā, kuru var datēt ar 19. gs. beigām un 20. gs. sākumu. Savukārt Rīgas ielā, netālu no Rātslaukuma, slejas Lodinga alus darītavas ēkas. Pēdējais jaunums, kas saista daudzu tūristu interesi, ir Rīgas ielā izveidotā "Rožu aleja" un "Keramikas mozaīka" Strautnieku ielā.
Piedāvājums
- Bezmaksas audio gids “Iepazīsti Bausku!” (LV, LT, EE, RU, ENG)
- Bezmaksas audio gids “Bauskas ebreju stāsts” (LV, RU, ENG)
- Ekskursija pa Bauskas vecpilsētu (organizē Bauskas muzeja speciālisti)
Tradicionāli pasākumi un piedāvājumi
- Ciere
- Zemgales Dižtirgus
- Ziemassvētku tirdziņš