Spāņu valodā ‘camino’ nozīmē – ceļš. Ceļinieku valodā vārds ceļš nav lietvārds. Ceļš ir darbības vārds.
Sv. Jēkaba ceļš (Camino de Santiago) ir viens no populārākajiem svētceļnieku maršrutiem pasaulē. Šī ceļa galamērķis ir  Sv. Jēkaba katedrāle, kura atrodas Spānijas ziemeļu pilsētā Santiago de Compostela. Ļaudis šo ceļu veic kājām. Mēdz teikt, ka šī ceļa noiešana ir katra cilvēka individuāls izziņas, piedošanas vai veltījuma ceļš.

Par šo ceļu uzņemtas dokumentālas un mākslas filmas, sarakstītas neskaitāmas grāmatas, tam veltīta mūzika un ik gadu tūkstošiem ceļinieku no visas pasaules liek plecos mugursomas un dodas savā Camino. Katrs Camino ir unikāls, jo mēs neatradīsim divu vienādu ceļa gājēju. Neatradīsim visiem viena iemesla, kādēļ iet.
Kā gan uzzināt, kāds ir tavs Camino? Tas ir iespējams, tikai ejot to!


Kopējais Latvijas Sv. Jēkaba ceļa garums ir 562 km. Tas sastāv no 24 etapiem. No sākuma punkta Valkā pie Igaunijas robežas līdz Rīgai ir 12 etapi (280 km).
No Rīgas līdz Lietuvas robežai ceļa veikšana ir iespējama divos veidos: 6 posmi līdz Žagarei (133 km) vai Sv. Meinarda ceļš – 6 posmi līdz Skaistkalnei (149 km).


Visa maršruta apraksti un posmi (aplūkojami ŠEIT)

Bauskas novada posms:

Ērtai izmantošanai: etapi, kas šķērso Bauskas novadu, apkopoti PDF kartē, kopā ar ēdinātājiem un naktsmītnēm, kā arī vietām, kurās iespējams iegūt zīmogu svētceļnieka pasē. Tā pieejama latviešu valodā, angļu valodā, kā arī krievu valodā.