Iepazīsti novada plašo piedāvājuma klāstu – gan radošās meistarklases, gan degustācijas, gan aktīvās atpūtas izklaides, gan ceļojumu laikā, kas padarīs jaunu zināšanu apguvi aizraujošu un patiks ne tikai skolēniem un jauniešiem, bet arī skolotājiem.

Bauskas pils piedāvā programmu ”Renesanses laika spēles”, kas iepazīstina ar galma spēlēm un rotaļām, sadzīvi, kultūru, bet nodarbībā “Deju stunda galmā” var apgūt pat seno deju soļus. Savukārt nodarbībā “Ģērbšanās kultūra” var uzzināt vairāk par modi, ģērbšanos un manierēm Kurzemes Zemgales hercogistē, bet lomu spēlē “Vecā naudas maka stāsts” var iepazīt preču – naudas  apmaiņas sistēmu, iejusties augļotāja tēlā un uzzināt par maksāšanas līdzekļiem šajā laikā.   

Bauskas Rātsnama programmā  "Sver un mēri Bauskā!" var uzzināt par seno svaru un mēru vēsturi, nosvērties un saņemt sertifikātu ar skaitļiem, kas izteikti senajās mērvienībās, kā arī uzzināt, kas ir “Konfektometrs” vai “Rūķumetrs”,  bet  "Rātsnama interjeru ekspozīcijā" izjust 17.gadsimta gaisotni un apskatīt laikmetam atbilstošus mākslas priekšmetus.

Bauskas muzeja nodarbībā "Laiks spēlēties" var ieraudzīt 19.-21.gs. rotaļlietas, izveidot savu auduma lellīti vai 3D rotaļlietu, bet  interaktīvajā programmā "Piedzīvojums Bauskā 20. gadsimtā" – var iepazīties ar Bauskas vēsturi un sadzīves īpatnībām līdz pat padomju gadu periodam.

Bauskas muzeja filiālē “Lejeniekos” var redzēt dzejniekam Vilim Plūdonim  veltīto jauno ekspozīciju, Zemgales etnogrāfisko sētu, zaķīšu pirtiņu un Zaķu skulptūras. Var piedalīties dažādās tematiskās nodarbībās, piemēram, “Lejenieku saimniecība” un “Mana sēta”.

Kultūrtelpa “Mežotnes baznīca” un Mežotnes pilskalns ir apmeklējuma vērts vēstures stundas apgūšanai, te var iepazīt seno zemgaļu stāstu, sastapt senos zemgaļus Madi un Zīli, no kultūrtelpas torņa baudīt “Zemgales tāluma vitamīnu”,  doties pastaigā pa dabas taku.

Svitenes muiža ir viena no klasicisma pilīm, kurā vēl nesen bija izvietota skola. Te var uzzināt ēkas vēsturi,  ielūkoties skolas klasēs, apjaust muižas kādreizējo spozmi, nofotografēties 19.gs. foto stūrī.

Skaistkalnes magazīnas klētī ar multimediālu risinājumu palīdzību  var uzzināt, kas ir karsta kritenes un kā tās rodas. Magazīnas apmeklētāji aicināti līdzdarboties ģipša meistarklasē, kā arī doties pārgājienā uz karsta kritenēm.

Aktieru Amtmaņu muzejā “Zvanītāju Bukas” var iepazīties ar brāļu Amtmaņu dzīves gājumu un lomu Latvijas teātra vēsturē. Interaktīvajā programmā “Uz skatuves aktieris”  un  “Rācenis” atklāt aktiera aroda spilgtākās iezīmes.

Plašāku informāciju par aktuālajiem piedāvājumiem arī citos objektos skatīt zemāk pielikumā
Ieteikt: