Bauskas novadā norisināsies "Mājas Kafejnīcu dienas" 2024

27.-28. jūlijā norisināsies vasaras baudpilnais pasākums - Bauskas novada Mājas Kafejnīcu dienas 2024! Šogad Bauskas novada iedzīvotājiem un viesiem savas durvis kopumā vērs 8 mājas kafejnīcas, ļaujot izbaudīt, izgaršot un izzināt daudzveidīgo ēdienkaršu un aktivitāšu piedāvājumu.

Ņemot vērā augsto pieprasījumu un pozitīvās atsauksmes, arī šogad Igo mūzikas un mākslas centrā “Ceplis” ikvienam mājas kafejnīcas viesim būs iespējams izbaudīt Gruzijas garšas, ko abu dienu noslēgumā papildinās paša saimnieka Igo un gruzīnu mūziķa Shota Adamashvili koncerts.

Viens no šī gada jaunumiem – mājas kafejnīca “Grāvendāles pienotava” – piedāvās apmeklētājiem nogaršot ēdienus, ko caurvij upeņu un plūškoka, kā arī pļavas ziedu notis, vienlaikus iepazīstinot ar ēkas vēsturisko stāstu un aicinot uz skaņu un sajūtu performanci.

Mājas kafejnīcā “Brunavas mālotava” viesi varēs izbaudīt īpašo ēdienu - saimnieces gaumē štovētus kāpostus. Līdztekus garšu baudījumam, saimniece aicina uz mālošanas, tapošanas un bērnu radošajām nodarbībām, ko caurvīs dzīvās mūzikas priekšnesumi.

Savukārt, mājas kafejnīca “Rundāles ūdensdzirnavas” aicina izgaršot soļankas zupu dzirnavu gaumē, to papildinot ar ceptu maizīti, ar dzirnavu īpašo sviestu. Pēc maltītes ieturēšanas, viesi aicināti doties ekskursijā pa ūdensdzirnavu muzeju, vai izmantot ūdensinventāru – SUP, katamarānus vai laivas (maksa atbilstoši muzeja cenrādim).

Apmeklētājiem durvis pirmo reizi ver arī jaunums – “Bērzmuižas mājas kafejnīca” – aicinot uz daudzveidīgu ēdienkartes piedāvājumu, kas veidots no produktiem, kas savā izcelsmē rodami Bērzmuižā un pāris laukus tālāk, garšu baudījumu gūstot vēsturiskā muižas parka gaisotnē.  

“Liellops Dolē” jeb mājas kafejnīca atpūtas mājā “Dole” vilina izgaršot daudzveidīgu ēdienkarti no Latvijā audzētiem produktiem, taču īpaši, protams, liellopa gaļas ēdienus. Tāpat, šīs mājas kafejnīcas viesi tiks izklaidēti amatierteātra “Vecsaule” dzejas un mūzikas uzvedumā “Nakts raksti”.

Mājas kafejnīca piemājas saimniecībā “Padegas” ļaus izgaršot ēdienus, kas ir neatņemama ģimenes sastāvdaļa svētkos un arī ikdienā, izmantojot produktus, kuri pieejami pašu saimniecībā. Papildus ēdiena baudījumam, viesi tiks aicināti piedalīties erudīcijas spēlē, kā arī doties ekskursijā pa saimniecību, iepazīstot tās daudzveidīgo piedāvājumu.

Mājas kafejnīca “Lāde” apmeklētājiem piedāvās izbaudīt Padomju kultūras mantojumu gan ēdienkartē, gan pašā mājas kafejnīcas norises vietā. Īpašais mājas kafejnīcas elements, protams, ir ekskursija “Saldās Brunetes stāsts” un “Saldo Brunešu” vai cepumu “riekstiņš” degustācija.

NB! Plānojot apmeklēt mājas kafejnīcas, iepriekš vēlams sazināties ar saimniekiem.

Kā zināms, vislatvijas akcija “Mājas kafejnīcu dienas 2024” notiks no 29. jūnija līdz 15. septembrim.  Akcijas laikā lauku saimniecības, uzņēmēji un vietējo kopienu entuziasti atvērs savas durvis viesiem, pārtopot par mājas kafejnīcām, dodot iespēju nogaršot vietējos ēdienus un dzērienus, baudīt unikālo atmosfēru un piedāvāto kultūras programmu.

 

Ieteikt: