Novada tūrisma pakalpojumu sniedzēji dodas otrajā pieredzes apmaiņas braucienā

Šī gada 10.oktobrī  norisinājās otrais Bauskas novada tūrisma informācijas centra (TIC) rīkots pieredzes apmaiņas brauciens novada tūrisma pakalpojumu sniedzējiem. Brauciena mērķis bija iepazīt Skaistkalnes, Kurmenes un Valles pagasta tūrisma uzņēmēju darbības jomu, pamatprincipus un piedāvājumu. Pasākumā piedalījās 30 dalībnieki no dažādiem Bauskas novada pagastiem, bija iespēja neformālā gaisotnē iepazīstināt ar sevi, savu darbības jomu un veidot kontaktus.

Šajā rudenī šis ir otrais šāda veida pasākums. Iepriekšējais brauciens norisinājās 19.septembrī, kad pulcējās 30 dalībnieki un tika iepazīts Vecsaules, Dāviņu un Bārbeles pagasta tūrisma uzņēmēju piedāvājums.

Piemājas saimniecības “Mačēni” saimniece Dace dalījās stāstā kā tika aizsākta senlietu kolekcija “Sendienas”. Saimniecības muzejā būs iespēja sajust gan Padomju laiku, gan brīvās  Latvijas nostaļģiju. Saimniece smejoties brīdina, pēc abpusējas vēlmes, ekskursiju garums var arī ieilgt līdz pat 3 un vairāk stundām, jo stāstāmā ir daudz. Te iespējams izīrēt telpu arī pasākumiem.

Skaistkalnes Magazīnas klēts ir jauns tūrisma objekts, kas ir atklāts šajā vasarā. Te ir izvietota interaktīva un izglītojoša ekspozīcija, pa Skaistkalnes karsta kritenēm. Skaistkalnes Magazīnas klēts gide, Laima, pasākuma dalībniekiem ar multimediju risinājumiem parādīja kā tas ir, kad iebrūk zeme zem kājām un veidojas karsta kritene.

Mēmeles upes krastā, iepretim leišu nomalei atrodas atpūtas vieta “Lutauši”. Saimniece Andžela labprāt dalījās stāstā kā radusies ideja par atpūtas vietu, kā no divām laivām nonākuši līdz vairāk kā 50 laivām, praktiskajā pieredzē kā īstenoti pasākumi un par sadarbību ar vietējiem uzņēmējiem.

Kurmenes jauniešu centra “Klints” pārstāvji Baiba un Aigars darbojas kā sociālie uzņēmēji un iepazīstināja ar savu uzņēmējdarbības virzienu, iezīmēja mērķgrupas un stāstīja par tālāk ejošiem plāniem centra attīstībā. Šobrīd te iespējams rīkot nelielus seminārus un palikt pa nakti jauniešu mītnē.

Valles pagasta kokaudzētavas “Dzērves” pārstāve Sandra pasākuma dalībniekus iepazīstināja ar kokaudzētavas veidošanās vēsturi un saimniecību. Kokaudzētava var lepoties ar plašu koku stādu sortimentu. Te audzētās egles pieejamas Latvijas  DUS sortimentā Ziemassvētku periodā.

Pasākuma dalībniekus atpūtas kompleksā “Valle” sagaidīja tā saimnieks Miervaldis, kurš ir makšķerēšanas entuziasts. Atpūtas komplekss ir izvietots blakus mākslīgi radītam dīķim, kas ne tikai piešķir šarmu šai vietai, bet ir lieliska platforma, lai te rīkotu nometnes un dažādus pasākumus.

Pasākuma noslēgumā dalībnieki devās uz aktieru Amtmaņu muzeju “Zvanītāju bukas”. Muzeja vadītāja Dace klātesošos iepazīstināja ar Amtmaņu dzimtas nozīmi Latvijas teātra vēsturē. Muzeja neatņemama daļa ir apbalvojums "Alfreda Amtmaņa Briedīša prēmijas laureāts", ko piešķir vienu reizi divos gados diviem Latvijas Nacionālā teātra darbiniekiem par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu skatuves mākslā.

Šā gada rudens pieredzes apmaiņas braucieni ir noslēgušies. Paldies ik vienam dalībniekam par aktīvu iesaisti rīkotajos pasākumus!

Tiekamies nākamajā rudens sezonā!

 

Sagatavoja: Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs

Ieteikt: