Pēdējos gados Bauskas novadā attīstās laivu nomas punkti, jo popularitāti gūst laivošana pa Bauskas novada upēm kā Mēmele, Mūsa un Lielupe, arī atsevišķi Iecavas, Īslīces un Misas upes posmi. Populārākie maršruti laivošanai Bauskas novadā ir no Lielmēmeles līdz Skaistkalnei, no Skaistkalnes līdz Bauskai vai no Bauskas līdz Mežotnei. Laivu nomu pa šiem maršrutiem un arī labiekārtotas atpūtas vietas, Bauskas pusē piedāvā vairāki apkārtnes uzņēmēji, tāpēc Bauskas novada Tūrisma informācijas centrs apkopojis laivu nomas punktus un raidījuma "Pa Straumei" sižetus iedvesmai. 

Labi būt dabā Bauskas novadā! Labi laivot Bauskas novadā!

Mēmele

Ļaujoties Mēmeles upes plūdumam, iepazīsti Knuta Skujenieka bērnības vietas, aplūko reiz bagātās Kurmenes muižas medību suņu māju, paviesojies  Skaistkalnes baznīcas kapenēs un iepazīsti Skaistkalnes karsta kriteņu fenomenu, apmeklē Viļa Plūdona dzimtās mājās “Lejeniekus” un ielūkojies Bauskas pils muzejā. 

 

Mūsa

Ceļojums pa Zemgales upi Mūsu sākas pie pašas Lietuvas robežas. Ielūkojies "Uzvarā" Zemnieku sētas un lauksaimniecības mašīnu muzejā, kas atrodas atpūtas kompleksā "Miķelis", apskati ambiciozo, bet nepabeigto "Uzvaras" HES būvi, piestāj Mūsas autotrasē un smelies kārtīgu adrenalīna devu, braucot ar apvidus auto pa neceļiem, iepazīsti reiz grezno Pamūšas muižu. Uzzini, ko jaunu par Bausku kopā ar baušķenieku un aktieri Jēkabu Reini, viņš izrādīs, viņaprāt, interesantākās Bauskas vietas.  

 

Iecava

Uzzini, kur atrodas ne pārāk labi smaržojošais, bet vērtīgām īpašībām apveltītais sērūdenis Bārbeles sēravots, ieskaties, kas notiek Zemgales sētā “Everti”, savukārt Ausekļu dzirnavās ir iespēja izpētīt ne tikai senu dzirnavu darbības principus, bet arī iepazīt dažnedažādas padomju laiku liecības un ielūkoties unikālā seno braucamrīku kolekcijā. Iepazīsti Iecavas pilsētu un atklāj daudz aizraujošu stāstu par Iecavas vietām un lietām.

 

Misa

Iepazīsti Zemgales upi Misu. Pēc Misas iztekas jālūkojas Valles pagastā, kur upes augštece pagājušā gadsimta pirmajā pusē regulēta, izveidojot grāvju tīklu – viens no šiem grāvjiem tad arī uzskatāms par Misas sākumu. Pāris kilometrus no upes, Misas kreisajā krastā, ģimenes ar bērniem un dzīvnieku mīļotājus gaida mini zoodārzs "Dobuļi" un Dzimtmisas muiža.

Patarkite: