Leia meid:

Tööaeg:

 • Novembris-aprīlis:
  Iepriekš piesakot!

  Maijs - oktobris:
  Pirmdiena, otrdiena: Slēgts!
  Trešdiena-svētdiena: 9:00-17:00

Kirjeldus

Aktieru Amtmaņu muzejā “Zvanītāju bukas” iekārtotā ekspozīcija iepazīstina ar Amtmaņu dzimtas devumu latviešu teātra vēsturē, kā arī ar vietējām kultūras tradīcijām. Brāļu Amtmaņu dzimtās mājas nosaukums radies, jo Amtmaņu dzimta paaudžu paaudzēs bijuši zvaniķi Valles baznīcā, bet pagalmā no meža bieži ienākuši stirnu buki.
Muzejā apskatāmas visas mājas istabas, ekspozīcijā aplūkojamas vairākas fotogrāfijas no Alfreda Amtmaņa-Briedīša un Teodora Amtmaņa teātra uzvedumiem, teātra atribūti, Amtmaņu dzimtas koks un mantojumā atstātās piemiņas lietas. Muzejā iespējams uzzināt par Valles pagasta kultūru un vēsturi, izstāžu zālē skatāmas mainīgās lietišķās mākslas izstādes.
Ik gadu 5. augustā – Alfreda Amtmaņa-Briedīša dzimšanas dienā – muzejā norisinās svētku pasākumi, taču katru otro gadu – iedibinātās prēmijas pasniegšana Latvijas Nacionālā teātra aktieriem, ko atzīmē ar dievkalpojumu baznīcā un svētku koncertu muzeja dārzā.


Piedāvājumi
 • Muzeja apskate, tematiskas izstādes, ekskursija pa muzeju
 • Tematiskie pasākumi – Teātra diena, Muzeju nakts, T.Amtmaņa piemiņas diena decembrī, u.c.
 • Programmas tūristu grupām un kolektīviem - kāzu izklaides un jautras izdarības no “Silmaču saimes” (programma no 30 minūtēm līdz 2 stundām, cena atkarībā no izvēlētā piedāvājuma)

Hinnad

Pieaugušajiem: 0,70 EUR
Pensionāriem, invalīdiem: 0,40 EUR
Skolas vecuma bērniem (no 7 g.v.): 0,40 EUR

Soovitada: