Leia meid:

Kontaktid

Tööaeg:

  • Pēc iepriekšējas pieteikšanās!

Kirjeldus

"Mūru dzirnavu" vēsture sniedzas vairāku gadu desmitu senā pagātnē, kad to sākotnējā būve celta Kurmenes muižnieku pārvaldībā, oriģināli mūrēta bieziem mūriem. Par to liecina gan vēsturiskās fotogrāfijas, gan tagadējās ēkas vizuālais izskats -  ēkas mūra pamati. Tāpat, teritorijā aplūkojama oriģinālā ūdensdzirnavu turbīna.
Tieši šeit savu bērnību un jaunību aizvadījis dzejnieks Knuts Skujenieks! K. Skujenieka vectēvs dzirnavas iegādājies laikā, kad pēc Pirmā pasaules kara tās nopostītas - tās pēcāk atjaunojot.
Gadu gaitā, Skujenieku ģimenei atsakoties no sava mantojuma - "Mūru dzirnavām" - īpašums par labu nonācis to tagadējā saimnieka, Knuta Skujenieka bērnības drauga rokās.

Knuts Skujenieks šeit dzīvojis kopā ar vecvecākiem, no viena gada vecuma līdz savai pilngadībai. Laiku, ko aizvadījis šeit, arī atainojis dzejas rindās - apcerot dabu, Mēmeles upi, ģimeni, un sevišķi savu vecmammu. Arī pēc atteikšanās no mantojuma, vēlakajos gados, dzejnieks šeit bijis īpaši gaidīts un pat biežs viesis, par to liecina paša dzejnieka stādītie dzimtas ozoli un tagadējam saimniekam dāvinātās senās fotogrāfijas, kā arī ģimenes senlietas. Turklāt, katru gadu septembrī šeit tiekas dzejas cienītāji, lai kopā atzīmētu Dzejas dienas - līdz pat 2022.gadam piedaloties pašam K.Skujeniekam.

Lai gan laika gaitā apkārtne mainījusies, apmeklējot Mūru dzirnavas, ikvienam viesim ir iespēja doties dzejnieka pēdās, izzināt vietas vēsturi, kā arī aplūkot dzirnavu ēkā ierīkoto senlietu kolekciju, kur liela daļa materiālu savulaik piederējusi Skujenieku dzimtai.

Tur, Mēmeles krastā, es uzaugu pie vecmāmiņas un vectēva, kur viņiem bija dzirnavas. Tajā vietā tagad dzīvo manu un brāļa skolasbiedru bērni, kas mūs katru gadu aicina uz vietējām Dzejas dienām. Varbūt tieši mazam pagastam dzeju vajag visvairāk, to es sapratu pēc tā, ka sanākuši tik daudz cilvēku. Es vienkārši nevaru uz turieni nebraukt, jo vairāki cilvēki, kas tur dzīvo, vēl atceras manus senčus, īpaši vecmāmiņu – feldšeri un vecmāti. Man vairākas dāmas nāca klāt un sacīja: «Mūs ir noķērusi Skujeniece! tā K.Skujenieks 2021.g.


Piedāvājumi
  • Ekskursija saimnieka pavadībā, iepazīstinot ar vietas vēsturi
  • Laivu piestātne un atpūtas vieta
  • Piknika vieta ar grilu un nojumi
  • Senlietu kolekcija
  • Ikgadējs Dzejas dienu pasākums (septembra pirmā nedēļas nogale)

Hinnad

Ieeja par ziedojumiem!
Soovitada: