Leia meid:


Klāt ir jūnijs un, līdz ar to, arī jaunākais pašvaldības veikums – kultūras un tūrisma ceļvedis „LABI BŪT Bauskas novadā”. Brošūra veltīta kultūras un tūrisma norisēm Bauskas novadā trīs vasaras mēnešos: jūnijā, jūlijā un augustā.

Ceļveža lappusēs uzzināsi, cik notikumiem un piedzīvojiem piepildīta var būt tava vasara. Sportiska un azartiska, mierīga un relaksējoša, pūļa ieskauta, ģimeniska vai rāmi vientulīga. Tik daudz iespēju izvēlēties sev tīkamāko!

Kur nosvinēt vasaras īsāko nakti un garāko dienu?  Brošūrā atradīsi aicinājumu saulgriežu svinēšanu piedzīvot 21. jūnija novakarē Bauskas Pilskalna pļavā, kur tevi sagaidīs jāņuzāļu un ziedu vainagu pīšana, lāpu veidošana, īpašais jāņuguns iedegšanas rituāls,  uguns rata ripināšana, dziedāšana un dancošana.

Īpašu saulgriežu programmu ar amatnieku tirgu, tematisku izstādi un koncertu 20. jūnijā piedāvā Igo Mūzikas un mākslas centrs “Ceplis”. Te visas vasaras garumā dažādi pasākumi norisināsies gandrīz katru nedēļu. 

Viļa Plūdoņa jubilejas gadā dzejnieka daiļradi ir iespēja iepazīt dažādos pasākumos. Brošūra aicina apmeklēt Jāņa Lūsēna koncertu, kurā Plūdoņa dzejoļi ietērpti skaistās melodijās. 20. jūlijā “Lejeniekos” tos izdziedās Zigfrīds Muktupāvels,  Kristīne Zadovska, Ingus Pētersons un Viktorija Ramza, kas brošūrā dalās ar savām atklāsmēm par dzejnieka daiļradi.  Izdevuma lappusēs arī “Lejenieku”muzeja apkopotās Viļa Plūdoņa bērnu atmiņas par tēti.   

Viena no brošūras lappusēm veltīta vēl kādam novadniekam - unikālai kultūras personībai, gleznotājam Uģim Mežavilkam, kuram šogad atzīmējama 95 gadu jubileja. Bauskas muzeja sagatavotais materiāls izved cauri mākslinieka dzīves līkločiem un no 14. augusta līdz 15. septembrim aicina apmeklēt izstādi, lai iepazītu U. Mežavilka radošo daudzveidību. Vai zināji, ka gleznotāja darbu kolekciju var apskatīt arī virtuāli? Norādes meklē brošūrā vai Bauskas muzeja mājaslapā.  

Gada sākumā Bauskas novada pašvaldība organizēja Kultūras projektu konkursu, sniedzot iespēju piesaistīt finansējumu festivālu un sabiedriski nozīmīgu kultūras projektu īstenošanai. Kopumā atbalstu saņēma deviņi projekti, bet izdevumā plašāk uzzināsi par tiem projektiem, kuri  bagātinās šīs vasaras kultūras piedāvājumu.

Tiem, kas plāno kāzas, noderīga būs brošūrā ievietotā informācija par vietām, kur tās rīkot, un kādas kāzu izdarības un programmas piedāvā novada tūrisma pakalpojumu sniedzēji. Savukārt apkopotā informācija par disku golfa laukumiem, to tapšanu, aprīkojumu, gaidāmajām sacensībām un citiem paralēli piejamiem pakalpojumiem noderēs aktīvās atpūtas cienītājiem un tiem, kas vēlas izzināt un iepazīt ko jaunu.   

Vasaras ceļvedī uzzināsi arī par kantri mūzikas svētkiem “Country Iecava”, kas Iecavas parka estrādē pirmo reizi norisināsies 27. jūlijā.  Latvijas kantri mūzikas grandi “Dakota”, “Sestā Jūdze” un “Klaidonis” komentārus neprasa, bet, kas vēl gaidāms svētku programmā un ko par pasākumu saka viens no “Country Bauska” festivāla organizatoriem Mārtiņš Jātnieks-Borkovskis, lasi izdevumā.  

Savā pieredzē - ko redzēt, ko nogaršot un ko darīt Bauskas novadā – dalās divas sabiedrībā zināmas personības: Bauskā dzīvojošais žurnālists un pasākumu moderators Ansis Bogustovs un ultramaratoniste Gita Muceniece. Noteikti gūsi iedvesmu jauniem garšas piedzīvojumiem un apskates vērtiem pastaigu vai braucienu maršrutiem.

Brošūrā publicēts novada nozīmīgāko pasākumu kalendārs vasaras mēnešiem.

Kultūras un tūrisma ceļvedis lasīšanai pieejams Tūrisma informācijas centrā Bauskā un Vecumniekos, novada bibliotēkās, ēdināšanas vietās, naktsmītnēs, kā arī lielākajos apskates objektos.

Soovitada: