Ieteikt:

13. Jūlijs, 2024 līdz 14. Jūlijs, 2024

no 10:00 līdz 22:00

Senās mūzikas festivāls VIVAT CURLANDIA! Kurzemes un Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls Bauskā ar ārvalstu un pašmāju senās mūzikas koncertiem Bauskas pilī, Bauskas Sv.Gara baznīcā, Bauskas kultūras centrā.

FESTIVĀLA PAGĀTNE

Ar šādu nosaukumu festivāls ir pazīstams kopš 2016. gada, kad pēc paveiktajiem vērienīgajiem restaurācijas darbiem Bauskas pilī atgriezās senās mūzikas festivālu gars, kas pirmo reizi šeit iemājoja pirms 30 gadiem. Toreiz, 1993.gadā, ritēja 550. gads, kopš rakstītos avotos pirmo reizi bija minēta Livonijas ordeņa pils Bauskā. Šo jubileju muzeja darbinieki vēlējās svinēt ar senās mūzikas koncertiem Bauskas pilī un ar šo ideju vērsās pie Senās Mūzikas centra Rīgā, ko tolaik vadīja Dr. art. Boriss Avramecs un Solvita Sējāne. Tas bija sākums pirmajam senās mūzikas festivālam ne vien Bauskā, bet arī Latvijā. Kopš tā laika festivāls ir kļuvis par tradīciju.

Festivālu jau astoto gadu organizē Early music in Latvia - Rīgas Senās Mūzikas centrs sadarbībā ar Bauskas novada pašvaldība .

Uzzini par biļešu iegādi, seko līdzi festivāla norisēm Vivat Curlandia !