Apraksts

Zvirgzdes kāpa tiek uzskatīta par vienu no augstākajām iekšzemes kāpām Latvijā, šis kāpu masīvs ietilpst Taurkalnes līdzenuma parabolisko kāpu izplatības teritorijā starp kādreizējo Zemgales sprostezeru un Baltijas Ledusezeru. Kāpu masīva relatīvais augstums Rietumu daļā ir 4-8 metri, taču Austrumos sasniedz līdz pat 32,5 metru augstumu!
Par savām mājām Zvirgzdes kāpas teritoriju un tās apkārtējo mežu ir atzinuši medņi, ko pavasaros īpaši var sastapt riesta laikā. Tāpat Zvirgzdes kāpas apkārtnē vērojamas plašas kadiķu audzes – tie labi aug saulainās vietās, ir sausumizturīgi, un tā ogas tiek izmantotas gan ārstniecībā, gan kulinārijā.
Šī ir augstākā vieta Vecumnieku apkārtnē, šeit katru gadu 22. septembrī tiek atzīmēta Baltu vienības diena – šeit pulcējas visi, kuri vēlas pieminēt latviešus un lietuviešus, kas 1236. gadā cīnījās leģendām apvītajā Saules kaujā.
Lai nokļūtu uz Zvirgzdes kāpu, jāseko koka norādēm, kas ved pa meža ceļiem. Lai vērotu tuvāko apkārtni no kāpas virsotnē uzstādītās skatu platformas, ir iespējams doties divos veidos – pa marķētu pastaigu taku, kas ved caur mežaini, vai arī doties pa ierīkotajām koka kāpnēm.
Kāpas pakājē ierīkota atpūtas vieta – pieejama nojume, soli, galds un īpaši izveidotā ugunskura vieta.
Dodoties aktīvā atpūtā, svarīgi atcerēties – nemēslot mežā un saudzēt apkārtējo vidi!

Cenas

Bezmaksas

Foto: No Vecumnieku TIP un Kaspars Krauze (@krauzevision) foto arhīva

Ieteikt: