Aprašymas

Bruknas muižas cēlēji un īpašnieki līdz 1920. gadam bija sena vācbaltu aristokrātu dzimta – baroni Korfi. Zemgalē un Kurzemē viņiem piederēja vairākas muižas, t. sk. arī Skaistkalnes (Šenbergas) muiža.
Bruknas muižas ansamblis tika uzbūvēts 18. gadsimta vidū, bet muižas pašreizējais veidols ir neoklasicisma stila pārbūve, kas tika veikta 19. gadsimtā. Bruknas kungu māja izteikti iekļaujas Zemgales rāmajā ainavā. Nama būvapjoms nav mainījies – tikai iekštelpas un parka zona.
19. gadsimta pirmās puses vēsturiskajā celtnē nebija saglabājies neviens vēsturiskais interjers. "Kalna svētību kopienas" dibinātājs Andrejs Mediņš, konsultējoties ar Latvijas vadošajiem mākslas zinātniekiem, izvēlējās alternatīvu risinājumu - tika nolemts netiekties pēc autentiskuma, bet izmantot radošu pieeju. Ikviens Bruknas muižas publiskais interjers ir brīvprātīgo palīgu – mākslas studentu un citu entuziastu – veidots. Tie ir Latgales, Kurzemes, Rīgas jaunie mākslinieki un domubiedru grupas. Tā, piemēram, Bruknas muižas bibliotēkas klasisko aprīkojumu izgatavojuši Rīgas Amatniecības vidusskolas diplomandi, taču Ēģiptes zāles griestus apgleznojuši Rēzeknes jaunie mākslinieki.
Dārza īpašie akcenti ir jaunā tēlnieka Sanda Aišpura veidotās skulptūras, kuras izvietotas ap jaunuzcelto Baznīcu. Brukna ir iecienīta mākslinieku pulcēšanās vieta. Teritorijā nav atļauti dzīvnieki!


Piedāvājums
  • Bruknas muižas kompleksa apskate
  • Telpu īre banketiem, pasākumiem
  • Naktsmītnes (līdz 60 gultas vietām), telšu laukums
  • Ir pieejama peldvieta

Kainos

Ekskursija:
Pieaugušie: no 3,50 EUR
Seniori: no 3 EUR
Skolēni: no 2 EUR
Naktsmītne: no 15 EUR/pers. (bez brokastīm)
Bērniem līdz 7 gadiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām: bezmaksas!

Patarkite: