Klāt ir jūnijs un līdz ar to arī jaunākais Bauskas novada pašvaldības veikums – kultūras un tūrisma ceļvedis Bauskas novadā „Satiec Bausku!”.

Brošūra veltīta kultūras un tūrisma norisēm Bauskas novadā trīs vasaras mēnešos: jūnijā, jūlijā un augustā. Ceļveža lappusēs uzzināsi daudz interesantu faktu par mūzikas festivālu „Bauska TASTE 2023”, kurš šogad mūzikas fanus pulcēs 4. un 5. augustā, un Rundāles pils franču dārzu, kurš viskošāk zied tieši vasarā.

Izdevumā baušķenieks Jānis Mičulis dalās pieredzē, kāpēc ir vērts piedalīties tūrisma akcijā „Iepazīsti kaimiņus Zemgalē!”. Savukārt fotogrāfe Vija Breijere atklāj, kāpēc festivāls „Bauska TASTE” ir kļuvis par neatņemamu ģimenes tradīciju.

Brošūrā iekļauti stāsti par tradīcijām, kuras Bauskas pils apmeklētājiem dāvā tālu gadsimtu svētku sajūtu: senās mūzikas festivālu „Vivat Curlandia!”, kurš šogad notiks 15. un 16. jūlijā, un paukošanas turnīru „Ius gladii” – Zobena tiesības, kurš skatītājus priecēs 20. augustā.

Par senlatviešu pirts un gada īsākās nakts tradīcijām uzzināsi stāstā par Zemgales sensētu „Everti”. Tā plašākam interesentu lokam pazīstama ar brīvdabas festivālu „Laika rata pietura „Evertos””. Šogad festivāls notiks 12. un 13. augustā.

Izdevumā uzzināsi, ar kādiem jauninājumiem šo sezonu uzsācis sporta un atpūtas parks „Pīlādžu mototrase”, kuru 22. jūnijā pierūcinās Latvijas Junioru un Amatieru čempionāta dalībnieki, bet 20. augustā - Latvijas čempionāta motosportisti.   

Vasaras ceļvedī atradīsi noderīgu informāciju par „Mājas kafejnīcu dienām”, kas Bauskas novadā notiks 19. un 20. augustā. Iepazīsi arī Iecavas pilsētas stāstus par grāfu Pālenu ģimenes amfiteātri Iecavas parkā un dievišķo dzērienu - Iecavas ķimeli, ko baudījis slavenais franču rakstnieks Aleksandrs Dimā.

Brošūrā publicēts novada nozīmīgāko pasākumu kalendārs vasaras mēnešiem.

Kultūras un tūrisma ceļvedis izdots 400 eksemplāru tirāžā. Lasīšanai tas pieejams Tūrisma informācijas centrā, Bauskas kultūras centrā, kafejnīcās un restorānos, muzejos un bibliotēkās. Nākamais brošūras izdevums gaidāms septembra sākumā un būs veltīts 2023./2024. gada rudens un ziemas sezonai.

Izdevuma mērķis ir sniegt novada iedzīvotājiem un viesiem mūsdienīgu, saistošu un aktuālu informāciju, kā arī popularizēt tūrisma un kultūras dzīvi Bauskas novadā.

Patarkite: