Klāt ir septembris un līdz ar to arī jaunākais Bauskas novada pašvaldības veikums – kultūras un tūrisma ceļvedis Bauskas novadā „Satiec Bausku!”. Brošūra veltīta kultūras un tūrisma norisēm Bauskas novadā trīs rudens mēnešos – septembrī, oktobrī un novembrī.

Ceļveža lappusēs uzzināsi, kā izklaidējošā veidā, baudot nesteidzīgu orientēšanās pastaigu, iepazīt Bauskas vecpilsētas mantojumu. Pilsētas iedzīvotājus un tās viesus “Ciere” un “Zemgales Dižtirgus” pulcēs 9. septembrī.   

Bauskas pils muzejs aicina sagaidīt rudeni renesanses laikmeta noskaņās, piedāvājot gana plašu programmu: senā dzīvesveida nodarbības, koncertus, dažādas tematiskās programmas, izstādes un kino vakarus. Tumšā rudens vakarā izstaigāt sveču lukturiem izgaismotu pili, ietērpties renesanses laikmeta tērpā un piedalīties ēnu teātrī? Kāpēc gan ne?     

Brošūrā izlasīsi, kādus “Leģendu nakts” pārsteigumus piedāvā izbaudīt Svitenes pils. Uz pils salona sienām nesen atklātais dekors, apjomīga gleznu kolekcija, sajūtu istaba un radošās darbnīcas, pils ķēķa gardās pankūkas un iespaidīgs uguns šovs ir tikai daļa no tiem. Pasākums notiks 28. oktobrī.  

Izdevuma lappusēs savā pieredzē - ko redzēt, ko nogaršot un ko darīt Bauskas novadā – dalās trīs sabiedrībā zināmas personības: iluzionists Edžus, aktieris Juris Hiršs un ūdens motosportiste Ieva Millere-Hagin. Par vienu no ieteiktajiem apskates objektiem brošūrā lasāms arī plašāks apraksts. Iedvesmojies un brauc izbaudīt!   

Rudens ceļvedi papildina arī aizraujoši stāsti par vēsturi. Uzzināsi gan par pirmo latvieti Bauskas pilsētas vadītāja amatā, gan par citām 1918. gada norisēm Bauskā. Savukārt Vecumnieku puses stāstos iepazīsi Elīzu fon der Reki un nostāstus par Bārbeles sēravotu, kurā savulaik medību traumu dziedinājis hercogs Jēkabs.   

Izdevumā uzzināsi, ar ko jaunu šogad pārsteigs Halovīnu šausmu parks Bauskas Pilskalna parkā. Plānotais parka darbošanās laiks – no 16. oktobra līdz 5. novembrim.

Brošūrā publicēts novada nozīmīgāko pasākumu kalendārs rudens mēnešiem.

Kultūras un tūrisma ceļvedis lasīšanai pieejams Tūrisma informācijas centrā, Bauskas kultūras centrā,  kafejnīcās un restorānos, muzejos. Nākamais brošūras izdevums ar aktuālo ziemas piedāvājumu gaidāms decembra sākumā un būs veltīts ziemas sezonai.

Izdevuma mērķis ir sniegt novada iedzīvotājiem un viesiem mūsdienīgu, saistošu un aktuālu informāciju, kā arī popularizēt tūrisma un kultūras dzīvi Bauskas novadā.

Ceļvedis elektroniski lasāms zemāk esošajā pielikumā

Patarkite: