Bauskas apkārtne izsenis ir bijusi Latvijas maizes klēts, tāpēc novada specializācija ir lauksaimniecība un tās produktu pārstrāde. Likumsakarīgi, ka daudzi uzņēmumi piedāvā apskatīt savu saimniecību vai ražotni un nodegustēt ražotos produktus. Sava lomu Bauskas reģionā ir spēlējusi arī Kaucmindes Mājturības skola, no kuras izaugusi vesela paaudze izglītotāko un labāko Latvijas saimnieču, kuru slava un receptes saglabājušās vēl līdz mūsdienām. Tāpat,  savas īpatnības kulinārajā mantojumā, noteicis  Lietuvas tuvums.

 

Atklāj tradicionālās un jaunās Bauskas novada garšas
Vai esi garšojis Zemgales virteni vai kuģeli? Vai esi baudījis kaperus, kuri tapuši no upenēm vai smiltsērkšķu meloņu ievārījumu, vai nogaršojis siltu, tikko no  krāsns izņemtu saldskābmaizi, vai izveidojis savu siera rituli? Mūsu saimnieki glabā un popularizē ne tikai tradicionālās garšas vērtības, bet arī rada mūsdienīgas produktus, izmantojot vietējo produktu bagāto piedāvājumu. Arī mūsu biškopji nav apstājušies pie tradicionālā medus pārdošanas, bet spēj piedāvāt arī inovatīvus un jaunus produktus - kā putotu medu ar dažādām garšām vai relaksāciju bišu mājā.

Bauskas gastronomiskais piedāvājums nav iedomājams bez “Bauskas alus” darītavā ražotā alus un “Veselības dzēriena” , taču pēdējos gados mājās ražots ogu vai vīnogu vīns ir iekarojis klientu sirdis. To pamanījuši arī mūsu restorāni un kafejnīcas, iekļaujot savās dzērienu kartēs vietējo ražotāju produktus.

Piedalies un piedzīvo radīšanas procesu
Bauskas novadā strādā radoši cilvēki, kuri piedāvā iesaistīties arī pašā radīšanas procesā – veidojot māla traukus, apgleznojot  maisiņus vai kādus citus  priekšmetus. Izveidot sveci,  roku kremu vai pat sviesta karameli kopā ar saviem draugiem vai ģimeni. Baudi cepļa atvēršanas svētkus vai  esi daļa no svētkiem piedaloties tajos!

Novadā ražotos mājražotāju vai vietējo amatnieku produktus var iegādāties arī īpašos veikaliņos gan Bauskā, gan novada pagastos. 
Bauskas novada mājražotāju sarakstu atradīsi šeit

  • Ziemassvētku tirdziņi Bauskas rātslaukumā 10., 17., 23.decembrī no plkst. 11:00 līdz 15:00! Vairāk info šeit
  • Ziemassvētku tirdziņi Skaistkalnē 9., 23.decembrī. Vairāk info šeit

 

Patarkite: